Wczytuję dane...

Jak dbać o bieliznę?

Bielizna damska jest szyta z delikatnych tkanin, eleganckich koronek . Często zawiera włókna elastyczne, które sprawiają, że biustonosz lub figi idealnie dopasowują się do sylwetki i zapewniają komfort ruchów. Takie tkaniny i produkty wymagają odpowiedniej dbałości. Dlatego prezentujemy kilka porad, jak dbać o bieliznę, aby służyła nam jak najdłużej.

Jak prać biustonosz?

Biustonosze to szczególne części damskiej garderoby. Muszą być odpowiednio dopasowane oraz delikatne dla skóry. Dlatego tkaniny, z których są wykonane powinny zapewniać komfort w codziennym użytkowaniu. Stąd też wymagają specjalnego traktowania. Biustonosze, aby zachować odpowiedni kształt miseczek, należy prać najlepiej ręcznie, w wodzie o temperaturze nieprzekraczającej 40 stopni. Nie powinno się ich mocno wyrzymać, aby nie zniszczyć elastycznych włókien. Musimy także pamiętać o użyciu delikatnych środków piorących, ponieważ nie wypłukują się one do końca z tkanin i mają bezpośredni kontakt z naszą skórą. Po wypraniu i wypłukaniu należy delikatnie odgnieść nadmiar wody i rozłożyć biustonosz na suchym ręczniku. Dobrze jest nadać mu odpowiedni kształt, aby po wysuszeniu był jak nowy. Jeśli nie chcemy prać ręcznie, możemy skorzystać z udogodnień, jakich jak kule do prania bielizny w pralce. Ich konstrukcja zapobiega odkształcaniu biustonoszy. Jednak zawsze należy pamiętać o odpowiedniej temperaturze wody lub korzystać z programów do tkanin delikatnych.

Jak dbać o bieliznę?

Jak przechowywać biustonosze?

Istotny jest także sposób przechowywania biustonoszy. O ile z biustonoszami miękkimi nie ma problemu, o tyle biustonosze usztywniane wymagają już większej uwagi. Nigdy nie powinniśmy wywijać miseczek na drugą stronę, ponieważ grozi to ich trwałym odkształceniem. Biustonosze należy zapiąć i ułożyć jeden za drugim bez ingerencji w kształt miseczek. Oczywiście w szufladzie z bielizną nie powinno być zbyt ciasno, aby każdy (przecież ulubiony) stanik miał swoje miejsce i przepływ powietrza. Dlatego tak ważne są przeglądy szafy i pozbywanie się starych, zużytych lub niedopasowanych biustonoszy.

Jak dbać o bieliznę?

Jak prać koronkową bieliznę?

Aby koronkowe figi służyły nam długo i cieszyły nasze oko, należy podejść do ich prania z taką samą delikatnością, jak do prania biustonoszy. Wymagają one prania ręcznego lub delikatnego programu w pralce. Temperatura wody poniżej 40 stopni i delikatne wirowanie lub odgniatanie tkaniny w dłoniach zapewnią długą żywotność tkaniny i uszytej z niej bielizny. Można do prania w pralce użyć specjalnie do tego przeznaczonych woreczków, które zapobiegają rozciąganiu oraz zahaczaniu koronki o inne ubrania.

Jak dbać o bieliznę?

Inne akcesoria bieliźniane znajdziesz

TUTAJ